Go to content

Asystentka zdalna – w jakich czynnościach może Cię wesprzeć

Ola|24 stycznia 2022

Jeśli prowadzisz biznes, prawdopodobnie każda wolna minuta jest dla Ciebie na wagę złota. Brak czasu jest chronicznym problemem kadry zarządzającej. Być może zastanawiasz się nad zmianą, wdrażasz różne metody i techniki zarządzania czasem. Jeśli mimo ich stosowania dalej czujesz, że masz na głowie zbyt wiele, skorzystanie z pomocy asystentki zdalnej może być nieodzowne. Nadmiar obowiązków na dłuższą metę nie jest niczym dobrym. Powoduje, że żyjemy w ciągłym stresie i napięciu, nie potrafimy zrelaksować się, ani spać spokojnie. Długotrwałe napięcie i zmęczenie mogą z kolei osłabić motywację do działania, a nawet doprowadzić do wypalenia zawodowego. W przypadku nadmiaru obowiązków delegowanie części zadań jest dobrym wyjściem. Asystentka zdalna jest w stanie wesprzeć Cię w naprawdę wielu obszarach, zależnie od Twoich potrzeb.

Kim jest asystentka zdalna?

Asystentka zdalna, nazywana też wirtualną asystentką, to osoba, która na odległość wspiera małych, średnich i dużych przedsiębiorców. Zwykle jedna asystentka specjalizuje się w kilku obszarach działalności firmy. Część asystentek oferuje swoje wsparcie w zakresie księgowości lub ogólnej administracji, inne zajmują się social mediami lub copywritingiem. 

Jak znaleźć asystentkę zdalną?

O ile kilka lat temu wirtualna asystentura nie cieszyła się dużą popularnością, to obecnie wielu przedsiębiorców korzysta z tego rodzaju wsparcia. Zdalną asystentkę najłatwiej znaleźć poprzez portale społecznościowe, np. w grupach tematycznych na Facebooku lub ogłoszeniowe. Spora część wirtualnych asystentek posiada własną stronę www, z podanym zakresem oferowanego wsparcia, referencjami oraz portfolio.

Jakie zadania wykonuje asystentka zdalna?

Zakres specjalizacji poszczególnych asystentek znacząco się od siebie różni. Warto jednak zaznaczyć, że większość asystentek oferuje usługi w zakresie prowadzenia spraw biurowych. Mowa tutaj m.in. o tworzeniu raportów, generowaniu faktur, obsłudze skrzynki e-mail, dokonywaniu zakupów do biura, prowadzeniu kalendarza spotkań. Wirtualne asystentki, które skupiają się głównie na wsparciu w obszarze social mediów, zakładają i prowadzą konta prywatne i firmowe klientów, przygotowują wpisy, wraz z grafikami, odpowiadają na komentarze oraz wiadomości. Do zakresu działań asystentek, które specjalizują się w copywritingu, należy tworzenie wszelkiego rodzaju treści. Może być to np. pisanie artykułów na firmowego bloga, tworzenie opisów produktów do sklepu internetowego, czy właśnie przygotowywanie treści postów do social mediów. Jeszcze inne wirtualne asystentki zajmują się tłumaczeniami, transkrypcją lub pomocą w organizacji wydarzeń online.

Doraźna pomoc czy stałe wsparcie?

Z usług wirtualnej zdalnej asystentki warto skorzystać w sytuacji, kiedy potrzebne nam doraźne wsparcie. W każdej branży są momenty wzmożonej aktywności, gdzie w pojedynkę może być ciężko podołać zadaniom. Zdalna asystentka może odciążyć Cię z części zadań doraźnie. W naszej bazie dostępni są pracownicy na godziny, z których usług możesz skorzystać jednorazowo. Oczywiście, jeśli współpraca będzie Cię satysfakcjonować, możesz liczyć na cykliczne wsparcie. Jeśli takie czynności jak pisanie artykułów czy odpisywanie na wiadomości zabierają zbyt wiele Twojego czasu, powierz je nam.

Jak zorganizować współpracę ze zdalną asystentką?

Jeśli znajdziesz osobę, której specjalizacja będzie odpowiadać Twoim potrzebom, pora na ustalenie jej szczegółowego zakresu obowiązków. Warto, również na początku współpracy ustalić sposób przekazywania zadań oraz środki komunikacji. Przydatne będą tu różnego rodzaju narzędzia do organizacji pracy zdalnej. Jednym z nich jest Asana, którą z powodzeniem stosujemy w komunikacji z naszymi klientami. Aplikacja pozwala na łatwe wyznaczanie i monitorowanie realizacji zadań. 

Znajdź zdalną asystentkę w naszej bazie

W bazie zdalni.pl znajdziesz wirtualnych asystentów, którzy gotowi są udzielić Ci niezbędnego wsparcia od zaraz. Przeszukiwanie bazy jest niezwykle proste. Możesz filtrować wyniki poprzez wybranie poszukiwanych przez Ciebie umiejętności, według znajomości programów lub języków obcych. Wybierzesz także wygodny dla Ciebie sposób rozliczenia – możliwa jest współpraca z pracownikami na godziny oraz w oparciu o rozliczenie miesięczne. Znajdź wirtualnego asystenta, który odciąży Cię w realizacji codziennych zadań. Zyskasz cenny czas, który będziesz mógł poświęcić ważniejszym czynnościom. Nasze zdalne asystentki i asystenci chętnie wesprą Cię w copywritingu, obsłudze mediów społecznościowych oraz typowo administracyjnych czynnościach. 

Katarzyna Wacławska

Udostępnij artykuł!

facebook twitter linkedin

Przeczytaj inne nasze artykuły