Go to content

Jak osiągnąć dodatkową sprzedaż w salonie beauty?

Ola|27 maja 2022

Dbanie o wygląd przekłada się na świetne samopoczucie. Jeśli prowadzisz firmę w branży beauty, wiesz o tym doskonale. A czy wiesz, jak, poza świadczeniem wysokiej jakości usług, możesz zadbać o swoje klientki, aby osiągnąć dodatkową sprzedaż? Receptą może być wynajem pracowników na godziny za pośrednictwem serwisu zdalni.pl.

Wynajem pracowników na godziny w trosce o klientów

Dążąc do rozwoju na rynku usług kosmetycznych, z pewnością dbasz o podwyższanie kwalifikacji własnych oraz swoich pracowników. Chcesz zapewnić w swoim salonie kompleksową obsługę i inwestujesz także w wysokiej jakości sprzęt. 

To oczywiście bardzo skuteczne działania w trosce o bieżące klientki. Jednak, aby ich nie stracić i zyskać kolejne, musisz postawić na utrzymanie między wami kontaktu. W ferworze codziennych obowiązków nie masz na to czasu? Przemyśl zatem rozwiązanie, jakim jest wynajem pracowników na godziny.


Jak uniknąć błędów w kontakcie z klientami?

Wiele salonów piękności posiada bazę stałych klientek, jednak nie ma czasu, aby do nich zadzwonić. Takie rozmowy są natomiast, z marketingowego punktu widzenia, bardzo skuteczne. Można wtedy przypomnieć dawnym klientkom o swoim salonie, poinformować o nowościach w ofercie i zapytać o opinie na temat usług. Warto wiedzieć, co się podoba, a które elementy wymagają dopracowania.  Oczywiście takie pogawędki, choć wartościowe i przyjemne, są także zajmujące. Aby zatem nie odrywać się od codziennych obowiązków i nie obniżać poziomu świadczonych usług, rozważ wynajem pracowników na godziny w zdalni.pl. Dysponujemy wykwalifikowaną bazą pracowników, którzy mają doświadczenie w kontakcie z klientem i zadbają o wizerunek Twojej firmy. 

Być może myślisz, że wystarczy kontaktować się z klientkami jedynie za pomocą wiadomości e-mail. Weź jednak pod uwagę, że zaledwie 20% zawartości poczty elektronicznej jest uważnie czytana przez odbiorców. Rozmowy telefoniczne wymagają najwięcej zaangażowania i najbardziej zapadają w pamięci.

Bądź beauty w sieci dzięki współpracy ze zdalni.pl

Przedstawiciele branży beauty powinni aktywnie działać także w sieci. Jako osoba prowadząca salon urody, wiesz doskonale, że powiedzenie “Jak Cię widzą, tak Cię piszą” niezmiennie pozostaje aktualne. Pamiętaj, że strona internetowa to wizytówka Twojego biznesu. Dołóż więc wszelkich starań, aby była nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Dostęp do niej powinni mieć użytkownicy korzystający zarówno z komputera, jak i urządzeń mobilnych. 

Nie zapominaj także o sile mediów społecznościowych. To za ich pośrednictwem możesz zwrócić na siebie szczególną uwagę dużej ilości potencjalnych klientów. Działalność w sieci wymaga jednak, podobnie jak regularne rozmowy telefoniczne, dużych nakładów czasowych. Zapoznaj się więc z ofertą zdalni.pl i zobacz, w czym może Ci pomóc wynajem pracowników na godziny.

Mamy do zaproponowania szeroką gamę usług, a wśród nich:

  • obróbka zdjęć i montaż materiałów wideo,
  • copywriting – przygotowanie wysokiej jakości treści na stronę internetową oraz do mediów społecznościowych,
  • obsługa social mediów – publikacja postów i relacji oraz moderowanie i odpowiadanie na komentarze.

Być może jeszcze nie doceniasz siły marketingu internetowego. Jednak, jeśli zdecydujesz się na wynajem pracowników na godziny, którzy fachowo wdrożą powyższe działania w ramach kampanii reklamowej, szybko zauważysz zainteresowanie Twoją marką.


Wynajem pracowników receptą na sukces w biznesie

Wynajem pracowników na godziny sprawi, że Twój biznes wypięknieje. Zaoszczędzisz mnóstwo cennego czasu, ale także pieniędzy. Ominą Cię formalności związane z tworzeniem nowych etatów i samodzielnie podejmiesz decyzję, kiedy potrzebujesz wsparcia oraz w jakich działaniach. Zajrzyj na zdalni.pl i poznaj szereg usług, które sprawią, że Twoja firma stanie się bardziej beauty w oczach klientów.

Magda Bebel

Udostępnij artykuł!

facebook twitter linkedin

Przeczytaj inne nasze artykuły