Go to content

Leasing pracowniczy w branży nieruchomości i ubezpieczeń

Ola|6 czerwca 2022

Leasing pracowniczy to rozwiązanie niewątpliwie zyskujące na popularności. Coraz częściej korzystają z niego podmioty prywatne i publiczne, w szczególności zatrudniające obcokrajowców. Na czym w gruncie rzeczy polega? W jakich branżach się sprawdza? Jakie zadania wykonują pracownicy „wynajmowani” do innych firm? Na te i inne pytania odpowiem w dalszej części artykułu. Dowiesz się z niego, w jaki sposób zdalni.pl mogą wesprzeć Twój biznes zdalnie – szczególnie jeśli działasz w branży ubezpieczeń lub nieruchomości.

Leasing pracowniczy – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Leasing pracowniczy polega na wynajmowaniu pracowników innej firmy. Jego podstawową zaletą jest obniżenie stałych kosztów pracy. Zwykle pracownicy „wypożyczani” są od firmy macierzystej jedynie na pewien czas. Oczywiście zdarza się, że później zostają zatrudnieni już na stałe w strukturach pracodawcy, który wcześniej ich wynajmował, jednak nie jest to regułą. Dodatkowo leasing pracowniczy pozwala na szybkie uzupełnienie luk kadrowych, powstałych wskutek przejścia części personelu na długotrwałe zwolnienia chorobowe lub urlopy wychowawcze. Wynajęcie pracowników umożliwia sprawną realizację przedsięwzięć wymagających większych nakładów pracy w stosunkowo krótkim czasie. 

Gdzie sprawdza się leasing pracowniczy?

Wynajem pracowników znajdzie zastosowanie w firmach, gdzie występuje sezonowość, konkretnie na przykład produkcyjnej, budowlanej, czy logistycznej. Dodatkowo ten model zatrudniania pracowników sprawdza się wszędzie tam, gdzie natychmiastowo potrzeba wypełnić luki kadrowe. Elastyczne podejście do zatrudnienia to korzystne rozwiązanie z punktu widzenia pracodawców, którzy potrzebują dodatkowych pracowników jedynie na jakiś czas. Pozwala firmie z niego korzystającej wygenerować niemałe oszczędności, ponieważ płaci ona tylko za faktycznie przepracowane roboczogodziny. Z wynajmu pracowników korzystają także firmy, które potrzebują w krótkim czasie znaleźć fachowców, posiadających specjalistyczne kwalifikacje.

Leasing pracowniczy na przykładzie agencji nieruchomości

Branża nieruchomości, a więc pośrednicy wynajmu i sprzedaży domów oraz mieszkań, bez wątpienia jest jedną z tych, gdzie obserwuje się sezonowość. Zwykle w okresie letnim zainteresowanie kupnem nieruchomości spada – wynika to przede wszystkim z wakacyjnych wyjazdów. Po wakacjach sytuacja ulega diametralnej zmianie – wówczas popyt na nieruchomości jest największy. To właśnie wtedy agencje i pośrednicy nieruchomości często decydują się na sięgnięcie po pomoc z zewnątrz. Nierzadko kontaktują się z nami, w celu wynajmu pracownika lub zespołu pracowników na godziny.

Głównym zadaniem agenta jest pozyskanie i sprzedaż nieruchomości. W dodatkowych czynnościach nierzadko korzysta z pomocy dedykowanych specjalistów. Niemałą część jego zadań mogą przejąć osoby pracujące w pełni zdalnie. Za czysto hipotetyczny przykład weźmy Michała, 35-letniego właściciela agencji nieruchomości. Jego typowy dzień pracy rozpoczyna się od wykonania serii zimnych telefonów. Czy faktycznie musi to robić samodzielnie? Bynajmniej! Umawianie spotkań handlowych za pomocą call center może zlecić na zewnątrz, na przykład w zdalni.pl. Nasi konsultanci call center mogą przedstawić klientowi propozycję mieszkania na sprzedaż lub wynajem albo umówić się na oglądanie mieszkania i ewentualne podpisanie umowy. Odzyskany w ten sposób czas Michał może poświęcić na przykład na przygotowanie się do spotkań z klientami. Jest to tylko jedna z wielu czynności, którą agent nieruchomości może delegować pracownikom zdalnym.

Wyobraźmy sobie także Kingę, 29-letnią agentkę ubezpieczeń. Cyklicznie musi kontaktować się z klientami, w celu przedłużenia polisy ubezpieczeniowej. Podobnie jak w przypadku Michała, umawianie spotkań handlowych za pomocą call center, może zlecić naszym pracownikom. Zyskuje w ten sposób pewność, że zadania zostaną wykonane właściwie i, na dodatek, terminowo.

Co istotne, nasi pracownicy mogą przejąć nie tylko Twoje połączenia wychodzące. Mogą także zająć się połączeniami przychodzącymi w czasie, gdy Ty nie możesz odebrać, na przykład podczas prezentacji nieruchomości.

Jakie zadania warto oddelegować zdalnie?

Oczywiście wykonywanie i odbieranie połączeń to tylko jedna z wielu czynności, w jakiej mogą Cię wyręczyć pracownicy zdalni. Zarówno w branży nieruchomości, jak i ubezpieczeń, mnóstwo zadań możesz zlecić pracownikom na odległość. Należą do nich:

  • Budowa bazy danych klientów.
  • Uzupełnianie umów/aneksów, wprowadzanie ich do systemu CRM.
  • Research – np. wyszukiwanie nieruchomości.
  • Tworzenie opisów nieruchomości.
  • Pisanie postów do social mediów. 

W czym w zdalni.pl możemy Cię wyręczyć?

Z naszą pomocą w krótkim czasie znajdziesz pracownika na wynajem, który wesprze Twój biznes zdalnie. Może wspomóc Cię w przypadku długotrwałej nieobecności Twojego pracownika w związku z chorobą albo w gorącym okresie dla Twojej branży. W naszej bazie znajdziesz kilkadziesiąt usług, których wykonanie możesz oddelegować pracownikom na wynajem, w tym budowa bazy danych oraz umawianie spotkań handlowych za pomocą call center. Leasing pracowniczy to rozwiązanie, które należy wypróbować, zwłaszcza jeśli czujesz, że masz na głowie zbyt wiele obowiązków. 

Katarzyna Wacławska

Udostępnij artykuł!

facebook twitter linkedin

Przeczytaj inne nasze artykuły