Go to content
Drukowany żółty napis outsourcing

Outsourcing receptą na sukces w branży e-commerce

Ola|9 maja 2022

Outsourcing to skuteczna recepta na obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności dla początkujących, małych przedsiębiorstw, które działają w branży e-commerce

Potrzebujesz dodatkowych rąk do pracy, aby rozwinąć swój biznes lub ruszyć z pojedynczym, krótkoterminowym projektem? Poznaj ofertę zdalni.pl i dowiedz się, na czym polega leasing pracowniczy.

Outsourcing – sztuka wykorzystywania źródeł zewnętrznych

Outsourcing (skrót od outside-resource-using), czyli wynajem pracowników do świadczenia usług, to praktyka coraz częściej wykorzystywana w e-commerce. Czego najczęściej dotyczą zadania, które w tej branży przekazuje się w ręce podmiotów zewnętrznych?

Wsparcie potrzebne jest na ogół w działaniach takich jak:

  • obsługa infolinii przychodzącej,
  • prowadzenie mediów społecznościowych,
  • copywriting – przygotowanie profesjonalnych treści zgodnie z zasadami SEO,
  • aktualizowanie stanów magazynowych,
  • przygotowanie kampanii marketingowych.

W serwisie zdalni.pl czekają a Ciebie wykwalifikowani specjaliści z doświadczeniem w wykonywaniu powyższych zadań.

Dzięki odpowiedniemu zorganizowaniu pracy z wykorzystaniem outsourcingu dokonujesz bardzo opłacalnej inwestycji. Zyskujesz bowiem czas, który możesz, wraz z Twoim zespołem, poświęcić na umacnianie pozycji marki na rynku. Praca nad ulepszaniem produktów i usług wdrażanych na rynek wymaga przecież ciągłej uwagi.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing w zdalni.pl?

Zlecanie zadań organizacjom zewnętrznym to, jak już wspominaliśmy, niewątpliwa oszczędność czasu. Jednak ta metoda bardzo korzystnie prezentuje się także ze względów finansowych.

Leasing pracowniczy obniża bieżące koszty prowadzenia firmy i sprzyja oszczędzaniu jej środków na każdym etapie rozwoju. Powierzając fachowcom z zewnątrz czuwanie nad kwestiami takimi jak copywriting, księgowość, marketing czy administracja możesz zaoszczędzić pieniądze. To, na co je przeznaczyć, nie powinno już stanowić zagwozdki. Wszyscy mamy świadomość, jak wiele obszarów firmowej codzienności wymaga dofinansowania – od dodatkowych świadczeń dla załogi, przez nowe wyposażenie biur po przygotowanie materiałów reklamowych.

Dodatkowe korzyści współpracy ze zdalni.pl

Osoby, które działają w biznesie, a szczególnie w branży e-commerce, zdają sobie sprawę, że oszczędzając czas, można zarobić dodatkowe pieniądze. Jednak to nie jedyne korzyści, płynące z wykorzystania outsourcingu w handlu internetowym. Zobacz, jaki potencjał kryje w sobie ta metoda.

1. Elastyczność procesu rekrutacji i zatrudniania

Outsourcing to rozwiązanie niezwykle elastyczne. Może dotyczyć nawiązywania współpracy z zespołem zewnętrznym zarówno w zakresie codziennych obowiązków, jak i krótkoterminowych projektów. Usprawnia to działania firmy na wielu płaszczyznach.

2. Większa konkurencyjność na rynku

E-commerce to branża, która podlega często zmieniającym się trendom. Aby za nimi nadążyć i uczynić swój biznes bardziej konkurencyjnym, nie trzeba zatrudniać kolejnych specjalistów na stałe. Outsourcing pomaga w efektywniejszym wykonywaniu zadań i umożliwia podejmowanie się nowych projektów przy mniejszych nakładach finansowych.

3. Outsourcing też nie lubi biurokracji

Mamy świadomość, że prowadzenie firmy wiąże się z wieloma kwestiami administracyjnymi. Te z kolei generują czasochłonną biurokrację. Jeśli Twoja działalność przeżywa trudny okres, z pewnością nie chcesz zatrudniać pracowników na stałe, w obawie przed rychłą koniecznością redukcji etatów. Outsourcing umożliwia zwiększanie i zmniejszanie liczby pracowników bez nadmiaru formalności. Pomoże to przetrwać kryzysowe dla biznesu momenty i wyjść na prostą dzięki zaangażowaniu zespołu wewnętrznego i zewnętrznego.

Outsourcing w służbie rozwoju handlu internetowego

Zarządzasz zespołem specjalistów, w których drzemie ogromny potencjał? Z pewnością chcesz wykorzystać ich kreatywność do budowy solidnej marki. Nie możesz przy tym oczywiście zaniedbywać codziennych, czasochłonnych obowiązków. Zwróć się do nas, a wszystkie działania, które warunkują sprawne funkcjonowanie firmy, będą spoczywać w rękach zdolnych i zdalnych pracowników ze zdalni.pl.

Magda Bebel

Udostępnij artykuł!

facebook twitter linkedin

Przeczytaj inne nasze artykuły