Go to content

Ul tekstów, czyli treści miodem płynące

Ola|26 marca 2021

Kilka tygodni temu wystartowaliśmy z nowym projektem „Ul tekstów”. To autorski pomysł copywriterów z naszej bazy zdalni.pl, którzy postanowili zawiesić solową działalność i zbudować zespół. Ich celem jest tworzenie treści najwyższej jakości, które pomogą w rozwoju niejednego biznesu.

Kim tak właściwie jest copywriter?

Copywriter to osoba zajmująca się profesjonalnie tworzeniem: postów do mediów społecznościowych, wpisów na blogi, artykułów, poradników, ebooków, opisów produktów i kategorii, tekstów na strony www, ofert handlowych i wielu innych treści. Zadaniem tych tekstów jest: budowanie i podtrzymywanie relacji z klientami, edukowanie odbiorców poprzez dostarczanie im wartościowego contentu lub wspomaganie działań SEO.

Kim jest SEO copywriter?

SEO copywriter tworzy teksty, które przeznaczone są do pozycjonowania stron internetowych w wyszukiwarkach. Teksty SEO powinny być nie tylko poprawne pod względem stylistycznym, ale przede wszystkim muszą zawierać określone frazy, tzw. słowa kluczowe.

Komu potrzebne są usługi copywriterskie?

Unikalne treści potrzebne są każdemu, kto prowadzi biznes online. Dobrej jakości teksty przyciągają nowych klientów i dlatego są na wagę złota. Jeżeli posiadasz swoją stronę internetową, na pewno chcesz na niej prezentować interesującą zawartość. Bo właśnie to, w dużym stopniu, wpłynie na decyzję klienta o skorzystaniu z Twoich usług. Witryna musi zawierać nie tylko podstawowe dane kontaktowe, takie jak adres siedziby, czy telefony i e-maile, ale również informacje o zakresie działalności twojej firmy oraz oferowanych przez ciebie produktach i usługach. Dodatkowo dobrze jest, poprzez stronę www, zakomunikować misję i wizję firmy, przedstawić jej historię, czy opowiedzieć o tworzących ją ludziach.

Być może prowadzisz profil firmowy na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, czy LinkedIn. W tym przypadku regularność jest kluczowa. Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie treści, które mógłbyś publikować, przynajmniej raz w tygodniu, zastanów się nad powierzeniem tego zadania profesjonalistom w tej dziedzinie. Efekty mogą być zaskakujące. Nawet jeśli ilość lajków nie przełoży się od razu na zyski twojej firmy, to z pewnością obecność w social mediach przyczyni się do zbudowania twojej marki osobistej.

Podobnie w sytuacji, gdy w związku z pandemią przeniosłeś swój sklep na platformę online. Oprócz zdjęć produktów potrzebujesz dla nich opisów. Powinny one wskazać klientowi wszelkie korzyści, jakie odniesie, decydując się na zakup. Bez dobrych jakościowo opisów produktów i kategorii trudno jest wyróżnić się na tle konkurencji.

Jeśli działasz lokalnie, zapewne chcesz, aby klienci, szukając usług lub produktów w swojej okolicy, w pierwszej kolejności trafili na twoją witrynę internetową. Jest to możliwe dzięki pozycjonowaniu strony w wyszukiwarce. Teksty specjalnie do tego przeznaczone tworzy SEO copywriter.

Skąd nazwa Ul tekstów?

Ul tekstów to manufaktura treści o różnym przeznaczeniu, dla wielu branż. Podobnie jak, znany ze swoich właściwości leczniczych, miód może mieć wiele zastosowań, tak teksty pochodzące z Ula również są remedium na różnorodne problemy, takie jak brak klientów w sklepie internetowym, czy mało obserwujących w mediach społecznościowych.
Nasz nowy projekt powstał po to, aby pomóc wszystkim tym, którzy chcieliby zaprezentować swoją firmę, produkty lub usługi, ale nie do końca wiedzą, jak się za to zabrać. Nasi copywriterzy ubierają w słowa to, co chcesz zakomunikować światu. Cechuje ich nie tylko pracowitość, którą śmiało, można porównać do tej, która jest renomą pszczół, ale również terminowość, zawsze dbają o dostarczenie treści na czas.

Teksty na stronę internetową lub blog oraz posty do mediów społecznościowych – takich zleceń podejmują się najczęściej, ale pozostają otwarci również na inne wyzwania.
Jeśli zgłosisz się do Ula tekstów, w odpowiedzi na swoją wiadomość otrzymasz indywidualną wycenę, przybliżony czas realizacji zamówienia, a na Twoje życzenie również tekst próbny.

https://ultekstow.pl

Katarzyna Polak

Udostępnij artykuł!

facebook twitter linkedin

Przeczytaj inne nasze artykuły