Go to content

Wynajem pracowników na godziny do firm z branży beauty

Ola|25 maja 2022

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz działać w branży beauty, czy Twoja firma funkcjonuje już od jakiegoś czasu, wynajem pracowników na godziny może pomóc Ci się szybko rozwinąć. W tym pierwszym przypadku prawdopodobnie nie masz budżetu na zatrudnienie pracownika na pełen etat. Nie oznacza to, że zadań jest mało – w pojedynkę zapewne trudno jest Ci wyrobić się ze wszystkim i praca nigdy nie zamyka się w 8 godzinach.

Jeśli prowadzisz działalność już od pewnego czasu, to prawdopodobnie zdarzają się w firmie gorętsze okresy, w których przydałyby się dodatkowe ręce do pracy. Outsourcing pracowników zdalnych jest rozwiązaniem tych problemów. Decydując się na wynajem pracowników na godziny, zyskasz znacznie więcej niż pewność, że zadania zostaną wykonane właściwie i na czas. Czytając dalej, dowiesz się, jakie dodatkowe korzyści wynikają z outsourcingu pracowniczego.

Wynajem pracowników na godziny – dostęp do globalnej puli talentów

Pozostając przy zatrudnianiu pracowników, którzy codziennie muszą być obecni w fizycznej siedzibie firmy, ograniczasz się do lokalnych zasobów kadrowych. Zatrudnienie zdalne ma tę zaletę, że nie musisz wybierać spośród kandydatów z Twojej okolicy. Kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset kilometrów odległości przestaje być barierą nie do pokonania. Obsługa social mediów, wystawianie faktur lub wysyłka newslettera to tylko niektóre czynności, które może wykonać dla Ciebie pracownik zdalny. Tak naprawdę większość zadań można dziś zrealizować na odległość. Wystarczą dostępy do kont firmowych w mediach społecznościowych, skrzynki e-mail lub programu do wystawiania i wysyłki faktur i możecie działać. Jeśli zatem żadne z CV kandydatów dostępnych lokalnie nie odpowiedziało na Twoje potrzeby, warto pomyśleć o outsourcingu pracowniczym. Być może idealnego pomocnika znajdziesz w odległym zakątku kraju albo poza jego granicami. 

napis: beauty salon open, obok drewniane patyczki kosmetyczne

Wynajem pracowników na godziny to oszczędność

Outsouring pracowników zdalnych na godziny wiąże się ponadto z zauważalną redukcją kosztów. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy dopiero startujesz z własnym biznesem i musisz ściśle trzymać się założonego budżetu. Zatrudnianie pracownika na etat to nie zawsze dobry pomysł. W sytuacji, gdy potrzebujesz jednorazowej usługi, na przykład zaprojektowania etykiety produktu, warto pomyśleć o wynajęciu pracowników na godziny. To rozwiązanie pomoże Ci doraźnie, kiedy potrzebujesz wsparcia od zaraz, ale nie chcesz wiązać się z pracownikiem na stałe. 

Skorzystaj ze wsparcia w gorącym okresie

Problem sezonowych braków kadrowych dotyczy wielu branż. Branża beauty nierzadko zmaga się z nim w okresach przedświątecznych. Przykładowo, jeśli prowadzisz drogerię internetową, przed świętami liczba zamówień gwałtownie wzrasta. Twoim priorytetem jest obsługa wszystkich klientów na czas, tak aby do każdego z nich zamówiony towar dotarł jeszcze przed świętami. Dlatego skupiasz się na kompletowaniu, pakowaniu i wysyłce zamówień. Nie oznacza to jednak, że Twoje social media mają wolne. Nimi również trzeba się zająć. W tym intensywnym okresie możesz powierzyć obsługę social mediów pracownikom na godziny.

Zdalnie możesz zlecić także szereg innych usług. Należą do nich, chociażby telefoniczny i e-mailowy kontakt z klientami, research i wprowadzanie danych, wysyłka newslettera, oraz montaż wideo. Ty i Twój zespół możecie zająć się czynnościami, których zlecenie na odległość byłoby trudne lub niemożliwe, a zdalny pracownik przejmie na jakiś czas resztę obowiązków.

Oddeleguj zadania, których realizacja nie sprawia Ci przyjemności

Każdy z nas ma na swojej liście do zrobienia rzeczy, których nie znosi robić i ostatecznie odkłada je tak długo, jak to tylko możliwe. W branży beauty może być to na przykład wprowadzanie danych klientów do arkusza Excel lub firmowego systemu CRM. Żmudne i powtarzalne czynności dla wielu osób są utrapieniem. Dobra wiadomość jest taka, że tego rodzaju obowiązki możesz oddelegować zdalnym pracownikom.

Jak wynająć pracowników na godziny z naszej bazy?

Wynajęcie pracownika zdalnego z naszej bazy jest o wiele prostsze, niż sądzisz. Wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię usługę lub zestaw kompetencji, jakich potrzebujesz, a my zaproponujemy Ci kandydata, który będzie pracował dla Ciebie online. Co ważne, możesz u nas wynająć pracownika nawet do wykonania jednorazowego zlecenia. Nasze rozwiązanie pozwoli Ci uniknąć czasochłonnego procesu poszukiwania zdanej pomocy na grupach tematycznych na Facebooku. Zyskasz wsparcie, jakiego potrzebujesz, właściwie od zaraz. Dodatkowym atutem naszej oferty jest wygodna forma rozliczenia. Wynajmij pracowników na godziny w zdalni.pl i wreszcie odetchnij z ulgą!

Katarzyna Wacławska

Udostępnij artykuł!

facebook twitter linkedin

Przeczytaj inne nasze artykuły