Go to content

Tworzenie stron internetowych dla firm i e-sklepów

Ola|15 grudnia 2023

Strona internetowa jest wizytówką firmy w sieci. To ją odwiedza potencjalny klient w poszukiwaniu informacji o oferowanych usługach lub produktach. Wygląd firmowej strony oraz jej funkcjonalność mają ogromny wpływ na decyzję zakupową klienta. Na podstawie tego, jak działa Twoja strona, potencjalny klient wybierze Ciebie albo konkurencję. To dlatego tworzenie stron internetowych warto powierzyć profesjonalistom. Chociaż teoretycznie możesz zrobić to samodzielnie, to zlecając zaprojektowanie strony internetowej specjalistom, zyskujesz pewność, że będzie ona działać, jak należy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przebiega proces tworzenia strony oraz o czym warto pamiętać, projektując własną witrynę. W końcowej części artykułu odpowiemy na pytanie, kiedy i dlaczego warto zlecić zaprojektowanie strony profesjonalistom.

Tworzenie stron internetowych krok po kroku

Proces tworzenia strony internetowej każdorazowo zaczynamy od zakupu i zarejestrowania domeny. Równolegle wybieramy dostawcę usług hostingowych oraz zakupujemy odpowiedni plan hostingowy. Naszym klientom oferujemy tworzenie stron w WordPressie, a zatem na bazie gotowych motywów (szablonów). Wybieramy jeden z dostępnych motywów lub na życzenie klienta instalujemy nowy. Kolejnym etapem prac nad stroną jest dodanie dostarczonych przez zleceniodawcę treści, czyli tekstów oraz grafik. Treści organizujemy z podziałem na stronę główną i podstrony, takie jak o nas, oferta czy kontakt. Następnie dodajemy menu nawigacyjne (pasek nawigacji). Instalujemy również wtyczki, które pomagają w rozbudowaniu funkcjonalności strony, np. dodaniu formularza kontaktowego. Optymalizujemy treści pod kątem SEO, aby poprawić widoczność witryny w wynikach wyszukiwania.

Sprawne uruchomienie i dalsza opieka

Jeszcze przed uruchomieniem strony sprawdzamy, czy działa ona poprawnie. Zwracamy tu przede wszystkim uwagę na szybkość ładowania się zawartości. Po testach i optymalizacji strony przychodzi pora na jej uruchomienie. Na tym jednak nasza współpraca z klientem się nie kończy. Regularnie tworzymy kopie zapasowe strony oraz aktualizujemy wtyczki WordPressa. Proponujemy także dodatkowe usługi, takie jak podłączanie strony www do usług Google, które pomagają śledzić ruch na stronie i analizować zachowania użytkowników. Właścicielom sklepów online proponujemy także wdrażanie płatności internetowych

O czym należy pamiętać przy tworzeniu stron internetowych?

Zlecając tworzenie stron internetowych lub projektując witrynę samodzielnie, zadbaj o te podstawowe kwestie:

  • Responsywność – czyli automatyczne dostosowanie się strony do rozdzielczości różnych urządzeń. Sprawdź, czy strona poprawnie wyświetla się na tablecie oraz smartfonie.
  • Szybkość ładowania – ulepsz doświadczenia użytkowników strony, maksymalnie skracając czas ładowania się jej zawartości.
  • Intuicyjność nawigacji – upewnij się, że znalezienie konkretnej zawartości jest proste i intuicyjne.
  • Dostępność – zastosuj rozwiązania, które ułatwią korzystanie ze strony użytkownikom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Zrób to samodzielnie lub zleć nam dostosowanie stron www dla osób niepełnosprawnych.

Kiedy i dlaczego warto zlecić wykonanie strony?

Jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, brakuje Ci czasu na samodzielną naukę projektowania lub nie zatrudniasz specjalistów od IT, najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania i utrzymania witryny. Również w sytuacji, gdy posiadasz już własną stronę internetową, jednak jej zawartość jest nieaktualna lub witryna nie jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, bez wątpienia warto się do nas zwrócić. Oferujemy kompleksowe usługi takie jak tworzenie stron internetowych i ich utrzymanie oraz audyt dostępności. Sięgając po nasze wsparcie, zyskujesz pewność, że witryna będzie dobrze widoczna, funkcjonalna i bezpieczna. 

Katarzyna Wacławska

Udostępnij artykuł!

facebook twitter linkedin

Przeczytaj inne nasze artykuły