Go to content

Tworzenie i obsługa sklepów e-commerce dla małych firm

Ola|26 lutego 2024

Nie ulega wątpliwości, że sprzedaż online jest dochodowym zajęciem, o czym świadczy fakt, że regularnie przybywa nowych platform sprzedażowych i sklepów e-commerce. Tylko w pierwszej połowie 2023 roku w naszym kraju powstało niemal 4 tysiące nowych sklepów internetowych, a na rynek weszły trzy duże platformy. Wartość światowego rynku e-commerce w 2023 roku oszacowano na 16 bln dolarów, natomiast krajowego na około 124 mld złotych. Część sprzedawców zaczyna od tworzenia i obsługi sklepów e-commerce, a następnie rozszerza działalność na platformy sprzedażowe, np. Allegro lub eBay. Inni obierają zgoła inną drogę – zaczynają od handlu na platformach, a dopiero po jakimś czasie decydują się na uruchomienie własnego sklepu. Jeśli jesteś właścicielem mikro lub małej firmy, która chce połączyć sprzedaż na platformach ze sprzedażą „u siebie” lub planujesz całkowicie przenieść działalność do własnego e-sklepu, możesz liczyć na pełne wsparcie z naszej strony.

Własny sklep internetowy – korzyści i wyzwania

Sprzedaż z poziomu własnego e-sklepu ma wiele zalet – przede wszystkim to Ty ustalasz zasady, zamiast dostosowywać się do regulaminów platform. Pracujesz na własną markę i jej rozpoznawalność wśród klientów. Masz o wiele większą swobodę w zakresie promowania swoich ofert. Z drugiej jednak strony stanie przed Tobą niemało wyzwań. Wybór domeny i hostingu oraz konfiguracja sklepu to dopiero początek. Na szczęście, jeśli nie posiadasz umiejętności tworzenia i obsługi sklepów e-commerce, możesz liczyć na kompleksową pomoc ze strony naszych specjalistów. Pomożemy Ci wystartować z własnym sklepem internetowym, począwszy od stworzenia lub dostosowania szablonu sklepu, poprzez między innymi wdrażanie płatności internetowych (PayU, Przelewy24 itp.). 

Tworzenie i obsługa sklepów e-commerce w zdalni.pl

Nasz zespół poprowadzi Cię przez cały proces projektowania i wdrażania sklepu internetowego. Wspólnie wybierzemy odpowiednie dla Twoich potrzeb oprogramowanie oraz szablon sklepu. Pomożemy Ci dodać pierwsze produkty i wiele więcej. W ramach współpracy oferujemy podłączenie strony www do usług Google. Dzięki niemu możliwe będzie śledzenie ruchu i konwersji w Twoim e-sklepie. Dodatkową, ale niezwykle popularną usługą jest integracja wielu platform e-commerce i automatyzacja procesów z wykorzystaniem systemu BaseLinker. Dzięki niej wystawianie aukcji i obsługa zamówień będzie odbywało się bez Twojej ingerencji. Jedyne, co będzie trzeba zrobić po sfinalizowaniu zakupu, to spakowanie zamówienia i naklejenie etykiety na opakowaniu. Opcjonalnie warto zdecydować się także na dostosowanie stron www dla osób niepełnosprawnych. Dzięki opcjom zwiększającym dostępność strony takim jak większy kontrast, zakupy w Twoim sklepie będą wygodne również dla osób starszych i z różnego rodzaju dysfunkcjami. 

Dodawania treści na stronę sklepu

Zaprojektowanie i uruchomienie funkcjonalnej, atrakcyjnej wizualnie witryny internetowej sklepu e-commerce to zaledwie ułamek sukcesu. Niezbędne będzie dodanie asortymentu wraz ze zdjęciami i opisami. Oryginalne, nacechowane językiem korzyści opisy produktów do sklepu internetowego mają istotny wpływ na decyzje zakupowe konsumentów. Z tego względu niewątpliwie warto przygotować opisy samodzielnie lub zlecić naszym copywriterom tworzenie opisów produktów. Dobrej jakości teksty na stronie głównej, w zakładkach i opisach wyróżnią Cię na tle konkurencji. Zadbamy o to, aby treści na Twojej stronie wspierały jej pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. W naszej ofercie znajdziesz także inne usługi z zakresu copywritingu, takie jak tworzenie artykułów na bloga.

Sprawne tworzenie i obsługa sklepów e-commerce

Oferujemy kompleksowe wsparcie techniczne w zakresie projektowania i wdrażania sklepów internetowych dla mikro i małych firm z różnych branż. Dostarczamy także treści na strony internetowe, m.in. teksty na stronę główną i podstrony, opisy produktów i artykuły blogowe. Ponadto specjalizujemy się w przygotowywaniu tekstów tj. regulamin sklepu i polityka prywatności. Z naszą pomocą uruchomisz i zwiększysz sprzedaż online. Tworzenie i obsługę sklepów e-commerce możesz zlecić nam poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie. 

Katarzyna Wacławska

Udostępnij artykuł!

facebook twitter linkedin

Przeczytaj inne nasze artykuły